Hakkımızda

TÜRKSOY Enerji Mühendislik ve Danışmanlık, Rüzgar Enerjisi Sektöründe 1993 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren Dr. Türksoy tarafından kurulmuştur. Dr. Türksoy'un almış olduğu eğitim (Rüzgar Enerjisi Meteorolojisinde Doktora), ile önceki çalışma hayatında (TÜBİTAK'ta araştırıcılık ve rüzgar türbini satış müdürlüğü) Türkiye, Yunanistan, Hollanda, Japonya, Çin, Avustralya, Yeni Zelanda, İspanya, İtalya, İngiltere, Amerika, Fransa ve Norveç gibi birçok ülkede 20,000 MW'tan fazla projede gerçekleştirdiği rüzgar enerjisi analiz ve değerlendirmeleri ile mikro-konuşlandırma çalışmalarından elde ettiği deneyim ve bilgi birikimi TÜRKSOY E.M.D. tarafından sunulan danışmanlık hizmetlerinin temelini oluşturmaktadır.

EMD International A/S, çevre dostu enerji projelerinin tasarım ve dokümantasyonu alanında dünya çapında proje geliştiriciler, yatırımcılar, rüzgar türbini üreticileri, danışmanlık firmaları gibi şirket, enstitü, üniversite ve bankalara WindPRO yazılımı ve know-how sağlayan, bağımsız bir yazılım ve bilgi merkezidir. EMD International'ın Ortadoğu bölgesi WindPRO satış temsilcisi olan TÜRKSOY E.M.D. şu ülkelerde hizmet vermektedir: Türkiye, Kıbrıs, Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Umman, Katar, Kuveyt, Irak, İran, Gürcistan, Tacikistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan.

EMD ve TÜRKSOY E.M.D. WindPRO satışı, kurs organizasyonu ve satış sonrası destek sağlamanın yanı sıra danışmanlık ve bankalarca geçerli raporlar hazırlama konusunda danışmanlık servisleri sunmaktadır. Bunlar temel olarak, rüzgar potansiyeli değerlendirmesi, mikro-konuşlandırma, enerji üretimi hesaplamaları ve türbin yerleşimi optimizasyonu, bunlara ilaveten rüzgar enerjisi projelerinde durum tespiti, ikincil fikir ve çevresel etki değerlendirmesi gibi danışmanlık servisleridir.

TÜRKSOY Enerji Mühendislik ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Yakut Sokak, Huzur Apt. No:39/6 Bakırköy 34140 İstanbul-Turkiye
Tel: +90 212 543 88 48 | Fax: +90 212 543 37 46